20 grudnia 2018r. klasa IV TM-mechatronicy, wzięli udział w wycieczce do PHILLIPSA-Centrum Zastosowań Światła w Pile. Uczniowie mieli okazję zobaczyć nowe technologie świetlne na żywo. Iluminacje były niesamowite ,a zastosowanie światła we wszystkich dziedzinach życia zaskakująco-imponujące.
Pan dr Paweł Morawski (pracownik Phillips) przeprowadził ciekawy wykład z zakresu zjawisk optycznych, co z pewnością poszerzyło wiedzę uczniów z dziedziny fizyki.
Wycieczka odbyła się dzięki funduszom pozyskanym w ramach projektu samorządowego "Wiedza oparta na praktyce-modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie wałeckim",  w kategorii doradztwo zawodowe (wycieczki do zakładów pracy).
Opiekunowie: doradca zawodowy-Ewelina Ludwiczak,nauczyciel fizyki-Paweł Grzyl
 
Film edukacyjny i ćwiczenia do filmu. 
DSC 0157
Rozmowy sterowane: 
fryzjerka - klient.
DSC 0158

            Dnia 19 grudnia 2018 r. uczniowie PCKZiU z ul. Budowlanych 4 brali udział w wycieczce edukacyjnej do firmy Precon w Jastrowiu. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas technikum (technik budownictwa, klasa III i IV) i szkoły branżowej I stopnia (zawód murarz – tynkarz). Zakład zajmuje się produkcją prefabrykatów żelbetonowych, nie tylko na potrzeby przemysłu budowlanego, ale również rolniczego oraz kolejowego. Firma w swojej ofercie proponuje zaprojektowanie, wyprodukowanie, a także dowóz i montaż zamówionych elementów. Korzysta z najnowszych technologii, nowoczesnego parku maszynowego oraz wysoko wykwalifikowanej kadry. Dzięki tej wycieczce uczniowie mogli porównać, jak zdobywana przez nich teoretycznie wiedza, przekłada się na praktyczne działania. Zdobywają nową wiedzę, doświadczenie poznawcze oraz możliwość oglądania procesu technologicznego produkcji prefabrykatów na żywo. Mieli okazję do poznania zakładu produkcyjnego, w którym mogliby podjąć swoją przyszłą pracę zawodową. Opiekunami uczniów w czasie wycieczki były Panie: Renata Pachocka i Anna Bochniak.